Kamenická výroba

Zkušenost v oboru kamenictví a nespočet realizovaných zakázek nám dovoluje nabídnou vysokou kvalitu zpracování, odborné poradenství a vstřícný přístup při realizaci.
V současné době se naše výroba soustřeďuje na realizaci kuchyňských pracovních desek, obkladů schodů, parapetů, koupelnových desek aj.
Jsme schopni reflektovat přání zákazníků, kterým se snažíme dle technických možností vyjít maximálně vstříc. Pro inspiraci jsem vybrali z našich realizací následující možnosti.

 

Kuchyňské pracovní desky

Kuchyňské desky vyrábíme ze žuly, technistonu, laminamu a mramoru. 

- žulové kuchyňské desky se vyznačují velkou odolností proti vysokým teplotám. Žula je také velmi tvrdá a odolná tedy proti škrábancům při bežném použití. 

- materiál Technistone se vyznačuje téměř nulovou nasákavostí a stálostí. Také je velmi odolný proti škrábancům.

- Laminam díky své tloušťce 1,2 cm je velmi lehký, avšak pro svoji strukturu velmi odolný a pevný.

- mramor je oblíbený především pro svou barevnost a strukturu. Z praktického hlediska tento materiál na kuchyňské pracovní desky moc nedoporučujeme.

Pracovní desky dodáváme na přání zákazníka od zaměření až po montáž, z naší kamenické dílny odchází všechny žulové pracovní kuchyňské desky impregnovány. Dlouhodobá zkušenost dovoluje výrobu složitých tvarů včetně odkapových ploch zafrézovaných do kamene, plně zapuštěných varných desek, samozřejmostí jsou spodní dřezy. Na přání zákazníka také můžeme vyrobit kamenný dřez. Pokud je to technicky možné, snažíme se na 100% splnit přání zákazníka. 

Materiály použitelné na výrobu kuchyňských pracovních desek: žula, Technistone, Laminam, mramor

Koupelnové desky a obklady

Koupelnové desky a obklady jsou vyráběny především z mramoru ale také ze žuly. Nově jsou oblíbeny také materiály Technistone a Laminam. Desky odáváme na přání zákazníka od zaměření až po montáž. Dlouhodobá zkušenost dovoluje výrobu složitých tvarů včetně návaznosti spojů řezaných a následně lepených na 45°, provádíme také zafrézování led pásků a atypických svíditel a baterií. Pokud je to technicky možné, snažíme se na 100% splnit přání zákazníka.

Materiály použitelné na výrobu koupelnových desek a obkladů koupelen: žulaTechnistoneLaminammramor

Obklady schodů

Do exteriérů je vhodné používat žulový nebo pískovcový obklad schodů vzhledem k vysoké odolnosti na povětrnostní vlivy. Na vnitřní schody je možné použít mramor, pískovec i žulu dle výběru matreriálu a vhodné barevné kombinaci. Venkovní i vnitřní obložení dodáváme na přání zákazníka od zaměření až po montáž. Dlouhodobá zkušenost dovoluje výrobu složitých tvarů. Pokud je to technicky možné, snažíme se na 100% splnit přání zákazníka.

Materiály použitelné na výrobu obkladů schodů: mramor, žula, pískovec

Obklady krbů

Možnostem a přáním při výrobě obkladů krbů předchází prvotní volba vhodného materiálu, se kterým jsme důkladně nápomocni. Krbové prvky vyrábíme ze žuly, pískovce a mramoru. Krbové obklady a římsy dodáváme na přání zákazníka od zaměření až po samotnou montáž. Dlouhodobá zkušenost dovoluje výrobu složitých tvarů. Pokud je to technicky možné, snažíme se na 100% splnit přání zákazníka.

Materiály použitelné na výrobu obkladů krbů: mramor, žula, pískovec

Venkovní a vnitřní parapety

Pro exteriéry doporučujeme používat žulové parapety vzhledem k vysoké odolnosti na povětrnostní vlivy. Na vnitřní parapety je možné použít mramor i žulu dle výběru matreriálu a vhodné barevné kombinaci. Venkovní i vnitřní parapety dodáváme na přání zákazníka od zaměření až po montáž. Dlouhodobá zkušenost dovoluje výrobu složitých tvarů včetně okapnic na venkovních parapetech. Pokud je to technicky možné, snažíme se na 100% splnit přání zákazníka.

Materiály použitelné na výrobu venkovních a vnitřních parapetů: mramor, žula

Kamenné přizdívky a obklady

Kamenné obklady a přizdívky mohou být vyrobeny z široké škály materiálů. Na obklady je možné využít například rulových prvků, travertinové, mramorové a žulové deskoviny. Skvělým obkladovým prvkem je také onyx. Naše kamenictví dodává vše na přání zákazníka od zaměření až po montáž. Dlouhodobá zkušenost dovoluje výrobu složitých tvarů. Pokud je to technicky možné, snažíme se na 100% splnit přání zákazníka. 

Materiály použitelné k obkladu: mramor, žula, onyx, pískovec, rula aj. 

Tuto sekci připravujeme.

Pomníky v našem kamenictví již zakoupíte.

Grilovací kameny

Grilovací kámen vyrábíme především z magmatických hornin jako je Pietra Lavica. Výhodou tohoto materiálu je, že nedochází k praskání, více informací naleznete na samostatných stránkách Grillstone.cz. Další variantou, která je cenově výhodnější, jsou grilovací kameny z žuly. Jejich nevýhodou je, že mohou při větších teplotách praskat. Rozměry kamene upravujeme dle velikosti vašeho grilu nebo v daných rozměrech 30 x 40 cm.

Materiály použitelné na výrobu grilovacích desek: Pietra Lavica (láva), žula

 

Kontaktujte nás

Sdělte nám prosím své jméno.
Sdělte nám prosím svou e-mailovou adresu.
Napište prosím předmět zprávy.
Sdělte nám prosím svůj vzkaz.
Neplatný vstup