Kamenická výroba

Nabídka a možnosti zpracování kamene jsou velmi široké. Při samotné realizaci se snažíme dle technických možností vyjít zákazníkovi vstříc a splnit tak jeho přání na maximum. Realizujeme například kuchyňské desky, obklady koupelen a interiérů, schody, parapety a mnoho dalšího. Pro inspiraci jsem vybrali z našich realizací následující možnosti:

 

Přizdívky, obklady a ostatní

Kamenné přizdívky a obklady

Kamenné obklady a přizdívky mohou být vyrobeny z široké škály materiálů. Na obklady je možné využít například rulových prvků, travertinové, mramorové a žulové deskoviny. Skvělým obkladovým prvkem je také onyx. Naše kamenictví dodává vše na přání zákazníka od zaměření až po montáž. Dlouhodobá zkušenost dovoluje výrobu složitých tvarů. Pokud je to technicky možné, snažíme se na 100% splnit přání zákazníka. 

Materiály použitelné k obkladu: mramor, žula, onyx, pískovec, rula aj. 

Grilovací kameny

Grilovací kameny

Grilovací kámen vyrábíme především z magmatických hornin jako je Pietra Lavica. Výhodou tohoto materiálu je, že nedochází k praskání, více informací naleznete na samostatných stránkách Grillstone.cz. Další variantou, která je cenově výhodnější, jsou grilovací kameny z žuly. Jejich nevýhodou je, že mohou při větších teplotách praskat. Rozměry kamene upravujeme dle velikosti vašeho grilu nebo v daných rozměrech 30 x 40 cm.

Materiály použitelné na výrobu grilovacích desek: Pietra Lavica (láva), žula

 

Koupelnové desky a obklady

Koupelnové desky a obklady

Koupelnové desky a obklady jsou vyráběny především z mramoru ale také ze žuly. Desky odáváme na přání zákazníka od zaměření až po montáž. Dlouhodobá zkušenost dovoluje výrobu složitých tvarů včetně návaznosti spojů řezaných a následně lepených na 45°, provádíme také zafrézování led pásků a atypických svíditel a baterií. Pokud je to technicky možné, snažíme se na 100% splnit přání zákazníka.

Materiály použitelné na výrobu koupelnových desek a obkladů koupelen: mramor, žula

Obklady krbů

Obklady krbů

Možnostem a přáním při výrobě obkladů krbů předchází prvotní volba vhodného materiálu, se kterým jsme důkladně nápomocni. Krbové prvky vyrábíme ze žuly, pískovce a mramoru. Krbové obklady a římsy dodáváme na přání zákazníka od zaměření až po samotnou montáž. Dlouhodobá zkušenost dovoluje výrobu složitých tvarů. Pokud je to technicky možné, snažíme se na 100% splnit přání zákazníka.

Materiály použitelné na výrobu obkladů krbů: mramor, žula, pískovec

Obklady schodů

Obklady schodů

Do exteriérů je vhodné používat žulový nebo pískovcový obklad schodů vzhledem k vysoké odolnosti na povětrnostní vlivy. Na vnitřní schody je možné použít mramor, pískovec i žulu dle výběru matreriálu a vhodné barevné kombinaci. Venkovní i vnitřní obložení dodáváme na přání zákazníka od zaměření až po montáž. Dlouhodobá zkušenost dovoluje výrobu složitých tvarů. Pokud je to technicky možné, snažíme se na 100% splnit přání zákazníka.

Materiály použitelné na výrobu obkladů schodů: mramor, žula, pískovec

Venkovní a vnitřní parapety

Venkovní a vnitřní parapety

Pro exteriéry doporučujeme používat žulové parapety vzhledem k vysoké odolnosti na povětrnostní vlivy. Na vnitřní parapety je možné použít mramor i žulu dle výběru matreriálu a vhodné barevné kombinaci. Venkovní i vnitřní parapety dodáváme na přání zákazníka od zaměření až po montáž. Dlouhodobá zkušenost dovoluje výrobu složitých tvarů včetně okapnic na venkovních parapetech. Pokud je to technicky možné, snažíme se na 100% splnit přání zákazníka.

Materiály použitelné na výrobu venkovních a vnitřních parapetů: mramor, žula

Kuchyňské pracovní desky

Kuchyňské pracovní desky

Kuchyňské desky vyrábíme ze žuly i mramoru. Vhodnějším materiálem je žula, vzhledem k velké odolnosti proti vysokým teplotám, čistícím prostředkům apod. Pracovní desky dodáváme na přání zákazníka od zaměření až po montáž. Dlouhodobá zkušenost dovoluje výrobu složitých tvarů včetně odkapových ploch zafrézovaných do kamene, plně zapuštěných varných desek, samozřejmostí jsou spodní dřezy. Pokud je to technicky možné, snažíme se na 100% splnit přání zákazníka. 

Materiály použitelné na výrobu kuchyňských pracovních desek: žula, mramor

Kontaktujte nás